Latvijas lietotu automobiļu tirgus: Populārāko zīmolu profils


Avots: Pexels.com

2023. gadā Latvijā lietoto vieglo pasažieru automobiļu reģistrāciju skaits ir kritis par 2,6%, salīdzinot ar 2022. gada rādītājiem. Savukārt,  pirktākā zīmola pozīcijas lietotu auto tirgū saglabājis BMW, otrajā vietā atstājot “Volvo”, bet trešajā – “Volkswagen” markas automašīnas. Starp pirktākajiem lietoto auto zīmoliem Latvijā jāmin arī Toyota, Audi, Škoda, Renault, Ford, Honda un, protams, Mercedes. Tāpēc mums šķiet noderīgi izpētīt populārāko lietoto auto markas Latvijā, izveidojot pārskatāmu auto marku ceļvedi tiem, kas šobrīd ir lietota auto pirkuma apsvērumos.

BMW

BMW ir Vācijas automobiļu un motociklu ražotājs, kas dibināts 1916. gadā. Sākotnēji uzņēmums specializējās lidmašīnu dzinēju ražošanā, pirms savu darbību pilnībā pievērsa motociklu un automobiļu izstrādei.

Vērtības un filozofija: BMW ir pazīstams ar savu augsto kvalitāti, inovācijām un sportisko sniegumu. Uzņēmums cenšas radīt automobiļus, kas sniedz ne tikai izcilu braukšanas pieredzi, bet arī iepriecina ar sportisku, elegantu un BMW markai izteikti raksturīgu dizainu.

Raksturīgās iezīmes: Dinamiska braukšanas pieredze, unikāls un atpazīstams dizains, augstas tehnoloģijas un jauda.

Populārie modeļi: BMW 3. un 5.sērija, BMW X5.

Mērķauditorija: BMW piesaista autovadītājus, kuri novērtē augstu kvalitāti, dinamiku un prestižu savā automobilī. Bieži vien šī zīmola klienti ir arī biznesa profesionāļi un autovadītāji, kuriem ir augstas prasības attiecībā uz braukšanas pieredzi.

Volvo

Volvo ir Zviedrijas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1927. gadā. Uzņēmums ir pazīstams ar savu uzsvaru uz drošību, inovācijām un ilgtspēju.

Vērtības un filozofija: Volvo cenšas radīt automobiļus, kas sniedz ne tikai drošību un ilgtspēju, bet arī komfortu un augstu kvalitāti. Zīmols ir slavens ar savām drošības inovācijām un videi draudzīgajiem risinājumiem.

Raksturīgās iezīmes: Drošība, ilgtspēja, moderns dizains, augstas kvalitātes materiāli.

Populārie modeļi: Volvo XC60, Volvo XC90, Volvo S60.

Mērķauditorija: Volvo piesaista ģimenes un autovadītājus, kuri meklē automobili ar izcilu drošības reputāciju un augstu komforta līmeni. Bieži vien šī zīmola klienti ir arī tie, kuri novērtē vides draudzīgus risinājumus un inovācijas automobiļu rūpniecībā.

Volkswagen

Volkswagen ir Vācijas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1937. gadā. Tas ir viens no lielākajiem un pazīstamākajiem automobiļu ražotājiem pasaulē.

Vērtības un filozofija: Volkswagen tiecas radīt automobiļus, kas sniedz augstu kvalitāti, uzticamību un daudzpusīgumu. Zīmols ir slavens ar savu plašo modeļu klāstu un pieejamību plašam klientu lokam.

Raksturīgās iezīmes: Uzticamība, daudzpusīgums, moderns dizains, augsta pieejamība.

Populārie modeļi: Volkswagen Golf, Volkswagen Tiguan, Volkswagen Passat.

Mērķauditorija: Volkswagen ir populārs starp ģimenēm un individuāliem autovadītājiem, kuri meklē praktisku un uzticamu automobili ar daudzpusīgu pielietojumu. Pārsvarā šī zīmola klienti ir tādi, kuri vēlas labu kvalitāti par pieņemamu cenu.

Toyota

Toyota ir Japānas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1937. gadā. Uzņēmums ir kļuvis par vienu no lielākajiem un pazīstamākajiem automobiļu ražotājiem pasaulē, pazīstams ar savu uzticamību un ilgmūžību.

Vērtības un filozofija: Toyota tiecas pēc inovācijām un ilgtspējas, piedāvājot klientiem praktiskus un ekonomiskus automobiļus, kurus ir viegli uzturēt un ekspluatēt.

Raksturīgās iezīmes: Uzticamība, ekonomiskums, ilgmūžība, praktiskums.

Populārie modeļi: Toyota Corolla, Toyota RAV4, Toyota Land Cruiser.

Mērķauditorija: Toyota piesaista klientus, kuri novērtē uzticamību, ekonomiskumu un ilgmūžību, tāpēc bieži izvēlas ģimenes un ikdienas lietošanai piemērotus modeļus.

Audi

Audi ir Vācijas automobiļu koncerns, kas dibināts 1909. gadā. Tas ir kļuvis par vienu no prestižākajiem zīmoliem automobiļu rūpniecībā, un vienmēr bijis izslavēts ar savu augsto kvalitāti un tehnoloģisko progresu.

Vērtības un filozofija: Audi ir pazīstams ar savu prestižu, tehnoloģiju inovācijām un augstu kvalitāti. Zīmols apvieno sportisko sniegumu ar eleganci un luksusu.

Raksturīgās iezīmes: Prestižs, tehnoloģiju inovācijas, augsta kvalitāte, dinamika, quattro pilnpiedziņas sistēma.

Populārie modeļi: Audi A4, Audi A6, Audi Q5, Audi Q7.

Mērķauditorija: Audi piesaista autovadītājus, kuri meklē prestižu, augstu kvalitāti un tehnoloģisko pamatīgumu. Bieži Audi īpašnieki ir biznesa klienti vai autovadītāji ar augstām prasībām pret braukšanas komfortu.

Škoda

Škoda ir Čehijas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1895. gadā. Tas ir kļuvis par daļu no Volkswagen Group un ir pazīstams ar savu praktiskumu un vērtību piedāvājumu.

Vērtības un filozofija: Škoda piedāvā praktiskus, vērtības pilnus automobiļus ar mūsdienīgu dizainu un augstu kvalitāti, saglabājot pieejamu cenu.

Raksturīgās iezīmes: Praktiskums, cienīgs dizains, uzticamība.

Populārie modeļi: Škoda Octavia, Škoda Superb, Škoda Kodiaq.

Mērķauditorija: Škoda ir populāra izvēle starp ģimenēm un autovadītājiem, kuri meklē praktisku un uzticamu transportlīdzekli ar plašu aprīkojuma klāstu.

Renault

Renault ir Francijas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1899. gadā. Tas ir pazīstams ar savu inovatīvo dizainu un dinamiku, kā arī ar saviem veiksmīgajiem startiem F1 un citās auto sacīkstēs.

Vērtības un filozofija: Renault fokusējas uz dinamiku, eksperimentālu, nereti pat radikālu dizainu un klientu apmierinātību. Zīmols ir nerimstošs tehnoloģiju ieviešanas pionieris.

Raksturīgās iezīmes: Dinamiska braukšanas pieredze, ekstravagants dizains, tehnoloģiju inovācijas.

Populārie modeļi: Renault Clio, Renault Megane, Renault Laguna, Renault Captur.

Mērķauditorija: Renault ir populārs jauniešu un aktīvu cilvēku vidū. Renault pircēji meklē dinamiku un īpašu stilu savā automobilī, kā arī izvēlas Renault modeļus, jo ir iecienījuši Francijas automobiļu tradīcijas un sportisko garu.

Ford

Ford ir fundamentāls Amerikas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1903. gadā. Tas ir pazīstams ar saviem ikoniskajiem automobiļiem un inovācijām automobiļu rūpniecībā.

Vērtības un filozofija: Ford tiecas piedāvāt jaudīgus, pieejamus un uzticamus automobiļus, kas piemēroti dažādām vajadzībām un budžetiem.

Raksturīgās iezīmes: Jauda, pieejamība, sportiskums, amerikāņu automobiļu tradīcijas.

Populārie modeļi: Ford Focus, Ford Fiesta, Ford Kuga.

Mērķauditorija: Ford ir populārs starp autovadītājiem, kuri meklē jaudu un sportiskumu, kā arī starp tiem, kuri ciena amerikāņu automobiļu tradīcijas un novērtē pieejamību.

Honda

Honda ir Japānas automobiļu ražotājs, kas dibināts 1946. gadā. Tas ir kļuvis par vienu no vadošajiem pasaules automobiļu ražotājiem, pazīstams ar savām dzinēju un jaudas inovācijām.

Vērtības un filozofija: Honda cenšas nodrošināt uzticamus un tehnoloģijām bagātus automobiļus, kas sniedz ne tikai baudu braukšanā, bet arī izkopj ilgstošas attiecības ar klientiem un tiecas pēc to lojalitātes.

Raksturīgās iezīmes: Uzticamība, inovācijas, dinamika.

Populārie modeļi: Honda Civic, Honda Accord, Honda CR-V.

Mērķauditorija: Honda piesaista klientus, kuri meklē uzticamus un ekonomiskus automobiļus, un kuriem ir būtiska japāņu precizitāte, kvalitāte un inovācijas.

Mercedes

Mercedes-Benz ir Vācijas luksusa automobiļu ražotājs, kas dibināts 1926. gadā. Tas ir kļuvis par sinonīmu prestižam, luksusam un augstākajiem standartiem automobiļu industrijā.

Vērtības un filozofija: Mercedes-Benz nodrošina un piedāvā saviem klientiem visaugstāko kvalitāti, eleganci un inovācijas savos automobiļos, sniedzot ikvienam īpašniekam ekskluzīvu un neaizmirstamu pieredzi. Mēdz teikt, ka Mercedes nenoveco, bet ar gadiem paliek tikai labāks.

Raksturīgās iezīmes: Prestižs, luksuss, augstas klases tehnoloģijas, ekskluzivitāte, F1.

Populārie modeļi: Mercedes-Benz E-klase, Mercedes-Benz C-klase, Mercedes-Benz GLK.

Mērķauditorija: Mercedes-Benz ir populārs starp prestiža mīļotājiem, biznesa klientiem un tiem, kuri meklē augstāko klasi un ekskluzivitāti visa produkta dzīves cikla laikā.

Un kurš ir tavs iecienītākais auto zīmols?